معرفی 3 نمونه نمای شیشه‌ای ساختمان در اصفهان

طراحی نمای شیشه‌ای ساختمان در اصفهان

ظاهر و نمای شیشه‌ای ساختمان یکی از مهمترین بخش‌های ساختمان است که در جذب و جلب توجه کارفرما و مشتری بسیار تاثیرگذار است زیرا در اولین مرحله، اولین چیزی که به چشم می‌خورد ظاهر یا همان نمای ساختمان است.

حال مصالح مختلفی وجود دارد که بتوانید نمای ساختمان خود را اجرا کنید که شما زمان انتخاب نوع مصالح و متریال برای نمای ساختمانتان باید یکسری موارد را در نظر بگیرید. مثلا باید دقت داشته باشید که بهترین مصالح برای نمای شما مصالح بوم آورد می‌باشد و باید در نظر داشته باشید که هر منطقه و شهر یکسری ممنوعیت‌ها در رابطه با استفاده از مصالح دارند که باید به این نکته توجه لازم را داشته باشید.

سوالات متداول

ترکیب مصالح نما با نمای شیشه‌ای مجاز است؟

از آنجایی که در استفاده از نمای شیشه‌ای محدودیت وجود دارد، بایستی از مصالح دیگر برای ترکیب با نمای شیشه‌ای استفاده شود.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مقدار مجاز استفاده از نمای شیشه‌ای در اصفهان چقدر است؟

در شهر اصفهان مقدار مجاز استفاده از نمای شیشه‌ای در نمای کلی ساختمان 10 درصد است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اجرای نمای شیشه‌ای به صورت یکدست امکان پذیر است؟

در بعضی از مناطق به دلیل وقوع حوادث و مشکلات ناشی از نمای شیشه‌ای، استفاده از این نوع نما محدودیت زیادی دارد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سؤالات خود در زمینه ضوابط طراحی نمای شیشه‌ای ساختمان را از کارشناسان ما بپرسید

البته که باید دقت داشته باشید که انتخاب شما در رابطه با نوع متریال نیز در هزینه‌ی شما تاثیر گذار است. حال یکی از انتخاب‌های شما برای اجرای نما، نمای شیشه‌ای می‌باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

نمای شیشه‌ای ساختمان در اصفهان

انواع نمای شیشه‌ای ساختمان در اصفهان

استفاده از نمای شیشه‌ای در صورت استفاده از شیشه های سکوریت با نوار دور شیشه یا مواد قابل انعطاف ترجیحا در اشکال منظم به صورتی که نمای شیشه ای از بر ساختمان پیش آمدگی نداشته باشد و همچنین در صورت تعبیه حفاظ و آستانه به منظور ریزش در سقف همکف، مجاز می‌باشد.

یکی از معایب نمای شیشه‌ای این است که اگر در ساختمان‌های دارای نمای شيشه‌ای به هنگام نصب شيشه و قاب آن، آيين‌نامه لرزه‌ای رعايت نشود به هنگام وقوع زلزله شاهد بروز آمدن خسارت جانی بر اثر شكسته شدن و پخش شدن شيشه ها خواهيم بود. از همین رو باید برای احداث چنین نمایی مواردی همچون بار باد، بار وزن شیشه، بار زلزله و همچنین بار برف در نظر گرفته شود.

از دیگر معایب نمای تمام شیشه ای انعكاس نور و آفتاب به ساختمان‌های مقابل می‌باشد که موجب آزار و اذیت همسایگان است.

معایب نمای شیشه‌ای در اصفهان

رييس مركز پيشگيری و مديريت بحران شهر می‌گوید، ممنوع كردن استفاده از نماهای شيشه‌ای در ساختمان‌ها كار درستی نيست فقط بايد آن را قانونمند كرد و حوزه شهرسازی نيز توجه بيشتری به اين مقوله از خود نشان دهد.

حال اجرای نما با شیشه یا همان نمای شیشه ای ساختمان در اصفهان انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر می‌باشد:

  1. نمای شیشه ای فریم لس: نمای شیشه‌ای فریم لس به نمایی گفته می‌شود که قسمت بیشتر آن از شیشه تشکیل شده است. از این نمای شیشه‌ای بیشتر در ساختمان‌های اداری و تجاری استفاده می‌شود. ویژگی‌های زیاد این نما سبب استقبال بیشتر طراحان و کارفرمایان از این نما شده است. یکی از این ویژگی‌ها تنوع زیاد در رنگ شیشه است این تنوع رنگ در شیشه به طراح امکان طراحی‌های مختلف را می دهد.
  1. نمای شیشه ای کرتین وال: این نوع نمای شیشه‌ای از پر طرفدارترین نوع نمای شیشه‌ای می‌باشد که جدیدا در بازار ایران عرضه شده است و در همین مدت کم توانسته است طرفداران زیادی را جذب کند و به اصطلاح یکی از متریال‌های مدرن و نوین به حساب می‌آید.
  1. نمای شیشه ای اسپایدر: نمای اسپایدر در فضاهایی استفاده می‌شود که از مساحت بالایی برخوردار است زیرا این نوع نمای شیشه‌ای بالاترین پیوستگی را داد. در این نوع نما تمامی اجزای نما مشخص است.

ترکیب مصالح با نمای شیشه‌ای در اصفهان

در برخی از شهرها و مناطق استفاده‌ی یکدست از شیشه ممنوع می‌باشد و به همین دلیل افرادی که نمای شیشه ای می‌پسندند مجبور به ترکیب شیشه با دیگر مصالح می‌شوند تا نمای آن‌ها قابل اجرا باشد.

انواع نمای ترکیبی با نمای شیشه ای شامل نمای سنگی، نمای آجری، نمای کامپوزیت و… می‌باشد.

ضوابط نمای شیشه‌ای در اصفهان

نمای شیشه‌ای کرتین وال

همان‌طور که گفته شد کرتین وال یک مدل از انواع نماهای شیشه ای می‌باشد که جدیدا در بازار عرضه شده است و طرفداران زیادی نیز دارد که بیشتر برای ساختما‌ن‌های اداری و یا تجاری کاربرد دارد.

اجرای نمای کرتین وال به صورت پیش ساخته و نیمه پیش ساخته می‌باشد که می‌توان آن‌ها را به صورت دو یا سه جداره طراحی کرد همچنین در ابعاد و اندازه‌های مختلف قابل اجرا می‌باشد.

یکی از معایب اجرای این نوع مصالح در نما این است که کرتین وال‌ها به جز وزن خودشان قادر به تحمل وزن اجزاهای دیگر و متفرقه نمی‌باشند.

حال از ویژگی‌های این نوع نما این است که مقاومت بالا و عالی از خود در برابر زمین لرزه و فشار باد و همچنین آب برف و باران از خود نشان می‌دهد.

طراحی نمای شیشه‌ای در اصفهان

ضوابط نمای شیشه‌ای در اصفهان

در اصفهان نمای شیشه ای یکدست مخصوصا برای منازل و مخصوصا در بافت فرسوده و تاریخی، ممنوع می‌باشد و شما فقط مجاز به استفاده به میزان 25 درصد در نما هستید.

حال در مناطقی از اصفهان به شکل استثنا شما مجاز هستید که از نماهای شیشه ای استفاده کنید که خیلی محدود و کم می‌باشد.

نتیجه گیری

حال با توجه به موارد گفته شده در بالا شما می‌توانید انتخاب کنید که نمای ساختمانتان یکدست شیشه باشد یا ترکیب با مصالح دیگر باشد که البته باید دقت داشته باشید که شما محدودیت‌هایی مانند ضوابط شهر و منطقه و مصالح بوم آورد منطقه دارید که باید به آن دقت کرد که البته از موارد تعیین کننده‌ی دیگر می‌توان به بودجه و سلیقه کارفرما نیز دقت کرد.

لطفا به این مطلب رأی دهید

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

ارتباط از طریق واتساپ

لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

ساعت تماس

با کارشناسان ما تماس بگیرید

031-35123

keyboard_arrow_up
اشتراک گذاری با