انتخاب و اجرای بهترین نمای ساختمان در سال 1402

بهترین نمای ساختمان

احتمالا شما نیز به دنبال انتخاب بهترین نمای ساختمان، برای تزئین بخش بیرونی منزل، محیط کار، مراکز تجاری و… هستید. همانطور که می دانید امروزه طرح های مختلفی برای نمای ساختمان ارائه شده اند که هریک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. نمای ساختمان، نقش ویترین یک فروشگاه را ایفا می کند. طبیعتا ویترین هایی که جذابیت و چیدمان بهتری داشته باشند بیشتر جلب توجه خواهند کرد! پس، نمای ساختمان می تواند تاثیر گذارترین مورد در زیبایی ساختمان شما باشد.

به همین دلیل، انتخاب نمای مناسب برای ساختمان به یک موضوع حساس و چالش برانگیز برای صاحبین ساختمان و همچنین طراحان تبدیل شده است. اما چگونه می توان یک نمای جذاب و زیبا برای ساختمان خود انتخاب کرد؟ چه عواملی در انتخاب نمای ساختمان دخیل خواهند بود؟ در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.

بهترین نمای ساختمان

انتخاب بهترین نمای ساختمان

عوامل متعددی در انتخاب بهترین نمای ساختمان دخیل خواهند بود. طبیعتا سلایق هریک از خانواده ها ممکن است با دیگری متفاوت باشد. اما نباید نگران باشید چرا که انتخاب های بسیار متنوعی برای انتخاب بهترین نمای ساختمان خود پیش روی خود خواهید داشت. نمای یک ساختمان، شخصیت آن را تعیین می کند. چنانچه شما یک خریدار باشید، با دیدن نمای ساختمان شیفته آن شده و به خرید آن رغبت پیدا خواهید کرد. اما آیا شما به تنهایی توانایی طراحی یک نمای زیبا را برای ساختمان خود دارید؟

در طراحی نمای ساختمان خود حتما باید از طراحان حرفه ای و باتجربه در این زمینه راهنمایی دریافت کنید. سنگ های مختلفی در نمای ساختمان بکار می روند و هرکدام از این سنگ ها، زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند. شما باید با توجه به منطقه، شرایط آب و هوایی و طراحی کلی ساختمان خود، یکی از سنگ ها را به عنوان سنگ نما انتخاب کنید.

اهمیت نمای ساختمان

کمک گرفتن از نمای مدرن یا انتخاب بهترین نمای ساختمان، از اهمیت بالایی برخوردار است. مهمترین اهمیت نمای ساختمان را می توان به زیبایی آن نسبت داد. تمامی صاحبان ساختمان ها به دنبال راه هایی برای خاص جلوه کردن سازه خود هستند. بی نظیر بودن نمای ساختمان شما، یک قاب عکس زیبا را در خاطر بینندگان ثبت خواهد کرد. برخی نکات در نمای ساختمان مسکونی باید رعایت شوند تا بتوان به بهترین نتیجه دست پیدا کرد. اما این نکات چیست؟

طراحان حرفه‌ای نمای ساختمان با شناخت دقیق نکات حائز اهمیت در نما، بهترین عملکرد را خواهند داشت. یکی دیگر از اهمیت‌های انتخاب بهترین نمای ساختمان مربوط به بهره وری انرژی می شود. سنگ‌های نما از متریال‌های مختلف ساخته شده‌اند. انتخاب درست سنگ نما، باعث کم شدن هدر رفت انرژی و همچنین کاهش میزان هزینه‌های شما خواهد شد.

اهمیت نمای ساختمان
اهمیت نمای ساختمان

انتخاب بهترین نمای ساختمان متناسب با بافت محلی

احتمالا تا حالا متوجه این اشتباه در برخی ساختمان ها شده‌اید که یک ساختمان با نمای مدرن، در میان ساختمان هایی با نمای سنتی قرار گرفته است. انتخاب بهترین نمای ساختمان، با اینکه بر عهده سازنده آن است، اما در این راه باید به برخی موارد نیز دقت داشته باشید. از جمله مهمترین موارد در این زمینه باید به هماهنگ شدن با محیط اشاره کرد.

علاوه بر اینکه شرایط جوی در مناطق مختلف کشور متفاوت است و باید از نماهای متفاوت استفاده کرد، انتخاب نما با توجه به بافت شهری نیز حائز اهمیت خواهد بود. تصور کنید که از یک خیابان با ساختمان هایی با نمای مدرن گذر می کنید. یک ساختمان با نمای کلاسیک، طبیعتا توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. این جلب توجه، نمی تواند تاثیر مثبت داشته باشد چرا که ساختمان جایگاه وصله ناجور را خواهد داشت.

انواع سبک طراحی نمای ساختمان تجاری اداری و مسکونی

هرچند که به دنبال انتخاب بهترین نمای ساختمان جدید باشید باز هم سبک های طراحی به دو نوع کلاسیک و مدرن دسته بندی می شوند. با اینکه نما به عنوان آخرین مراحل ساختمان سازی شناخته می شود. اما می توان گفت که سبک نمای ساختمان شما از همان ابتدای کار نقشه کشی مشخص خواهد بود. طبیعتا یک ساختمان با نقشه مدرن، نمی تواند نمای کلاسیک داشته باشد و حتما باید از این مهم اطمینان حاصل کنید.تا چندی پیش برای نمای ساختمان فقط از سنگ استفاده می شد.

امروزه سنگ و سرامیک در طراحی کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند. البته سرامیک نمی تواند جذابیت سنگ را داشته باشد. در نمای مدرن ساختمان، انتخاب های مختلفی روی میز است. در این نوع از طراحی، از متریال های: شیشه، آجر، استرچ متال، فایبرسمنت، بتن اکسپوز، کامپوزیت، GFRS و… استفاده می شود.

انتخاب بهترین نمای ساختمان

انتخاب بهترین نمای ساختمان با توجه به نوع کاربری

نوع کاربری، اصلی ترین مورد تاثیرگذار در انتخاب بهترین نمای ساختمان است. هریک از ساختمان ها با توجه به نوع کاربری که دارند، نمای متفاوتی نیز خواهند داشت. در نمای ساختمان مسکونی، دست شما برای انتخاب طرح های مختلف باز خواهد بود. اما در انتخاب نمای تجاری و اداری باید به برخی نکات توجه داشته باشید. شاخص بودن ساختمان اصلی ترین مورد حائز اهمیت در انتخاب نمای ساختمان تجاری است. یک ساختمان تجاری باید از دور نیز در دیدرس قرار داشته باشد و بتوان آن را تشخیص داد.

همچنین باید دید وسیع تری به بخش داخلی ساختمان بدهد. نمای ساختمان‌های تجاری، معمولا از نوع مدرن بوده و از متریال‌های کامپوزیت و شیشه استفاده می‌شود. در ساختمان‌های بلند مرتبه، استفاده از این متریال‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. چرا که برای نمای ساختمان‌های تجاری بلند، نمی توان از سنگ استفاده کرد.

بهترین نمای ساختمان به روز را انتخاب کنید!

کسانی که به فکر ساختن ساختمان جدید هستند قطعا با مد های روز آشنایی دارند. امروزه مدل های جدید و متنوعی را برای نمای ساختمان شاهد هستیم. اما آیا تمامی این مدل ها می توانند برای اجرا مناسب باشند؟ مد، دنیای عجیب و غریبی است که ممکن است به برخی مدل های خود وفادار نباشد. نمای ساختمان خود را به گونه ای انتخاب کنید که علاوه بر به روز بودن، جذابیت خود را در بلند مدت نیز از دست ندهد.

مصالح ساختمانی نیز با پیشرفت تکنولوژی همسو هستند و شاهد انواع متنوع تری از مصالح ساختمانی هستیم. قبل از هرگونه اقدامی، توصیه می کنیم که با متخصصین طراح در این زمینه مشورت کنید. نماهای مدرن از جذابیت خاصی برخوردار هستند و با ترکیب متریال های مختلف، می توانید نمایی جذاب برای ساختمان خود طراحی کنید.

نمای ساختمان به روز

میزان بودجه شما برای انتخاب بهترین نمای ساختمان چقدر است؟

در لابه لای انتخاب بهترین نمای ساختمان، نیم نگاهی هم به جیب خود کنید. نمای ساختمان می تواند هزینه های بالایی به همراه داشته باشد. البته می توان با هزینه های پایین نیز این کار را انجام داد. اما نمایی باید انتخاب شود که با میزان بودجه شما نیز سازگاری داشته باشد. نماهای سنگی میزان قیمت بالاتری دارند و چنانچه به فکر استفاده از سنگ برای تزیین نمای ساختمان خود هستید، به فکر هزینه های آن نیز باشید.

به فکر ماندگاری و مقاومت نمای ساختمان نیز باشید

زیبایی یک نما، به دوام و ماندگاری آن خواهد بود. قطعا نمایی که دوام بالایی داشته باشد، زیبایی خود را در بلند مدت نیز از دست نخواهد داد. نماهایی که از مقاومت پایینی برخوردار باشند، در مدت زمان کوتاهی مستهلک شده و خاص بودن خود را از دست خواهند داد. با اینکه نما های مقاوم ممکن است میزان هزینه بالاتری داشته باشد. اما در صورت انتخاب نماهای کم کیفیت، هزینه های بازسازی و تعمیر را نیز نباید فراموش کرد.

برای طراحی خاص نمای ساختمان خود چه کنم؟

شاید بسیاری از سازنده های ساختمان، به طراحی نما اهمیت ندهند. برخی از سازنده ها، این کار را بر عهده نما کار می گذارند. اما پشیمانی را زمانی متوجه می شوند که نمای سایر ساختمان ها را می بینند. به نظر من که حتی اگر نمای ساختمان هزینه بالایی داشته باشد، ارزش خود را خواهد داشت. هرچه نمای جذاب تری برای ساختمان خود انتخاب کرده باشید حس اعتماد به نفس قوی تری نیز خواهید داشت.

پس باید این کار را به افراد متخصص در این زمینه سپرد. شرکت ما به عنوان یکی از بهترین ها در این زمینه است که طی دوره فعالیت خود، پروژه های عظیمی را در دست داشته و توانسته رضایت تمامی مشتریان خود را نسبت به خود جلب نماید. دلیل این امر، دقت در کار و همچنین ایده های نو و پویایی طراحان شرکت است. یک طراح حرفه ای، صفر تا صد انجام طراحی ساختمان شما را بر عهده خواهد گرفت و با کمک آن می توانید در کمترین زمان ممکن، بهترین عملکرد را شاهد باشید.

برای انتخاب بهترین نمای ساختمان سؤالات خود را از کارشناسان ما بپرسید

هزینه طراحی نما

هزینه طراحی نما

بسیاری تصور هزینه‌های بالای طراحی نمای ساختمان را دارند. اما هزینه‌ای که برای طراحی نمای ساختمان گذاشته می‌شود را باید به چشم سرمایه گذاری دید. هرچند که شرکت ما، نازلترین میزان قیمت‌ها را برای خدمات طراحی خود ارائه کرده است. اما با مشورت با طراحان، می‌توانید بهترین نما را برای ساختمان خود انتخاب کنید. کارشناسان شرکت ما در تمامی روزهای هفته آماده پاسخگویی هستند و می‌توانید راهنمایی‌های مورد نیاز برای اجرای بهترین نمای ساختمان را نیز به صورت رایگان دریافت کنید.

سوالات متداول

آیا بهترین نمای ساختمان همواره بالاترین هزینه اجرایی را دارد؟

یکی از عوامل مهم در تعیین بهترین نمای ساختمان موضوع هزینه اجرایی آن است به طوری که بایستی سعی شود نمای ساختمان با کمترین مصرف مصالح و کمترین هزینه اجرا شود.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

چگونه می‌توان در هر منطقه‌ای از کشور، بهترین نمای ساختمان مناسب آن منطقه را انتخاب کرد؟

برای انتخاب بهترین نمای ساختمان در هر منطقه‌ای باید به تاثیر آب و هوا و شرایط اقلیمی آن منطقه بر نمای ساختمان توجه کرد و با توجه به این موضوع نوع سبک طراحی و مصالح نمای ساختمان را انتخاب نمود.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آیا سبک طراحی نما در انتخاب بهترین نمای ساختمان تاثیر دارد؟

یکی از عوامل مهم در انتخاب بهترین نمای ساختمان، سبک طراحی نماست که می‌تواند سبک مدرن، کلاسیک یا نئوکلاسیک انتخاب شود. انتخاب سبک طراحی نما خود به عوامل زیادی از جمله سلیقه کارفرما بستگی دارد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

لطفا به این مطلب رأی دهید

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

ارتباط از طریق واتساپ

لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

ساعت تماس

با کارشناسان ما تماس بگیرید

031-35123

keyboard_arrow_up
اشتراک گذاری با