طراحی داخلی آجری در اصفهان

در رابطه با مصالح طراحی داخلی آجری باید گفت که روز به روز تنوع آن افزایش پیدا می‌کند و شاید همین تنوع بالا مصرف کننده را گیج کند و انتخاب از بین اینهمه مصالح سخت باشد.

یکی از راه هایی که وجود دارد که در انتخاب مصالح به شما کمک کند سبک انتخابی است. چون شما زمانی که یک سبک مشخصی را انتخاب می‌کنید مصالح مرتبط با همان سبک را انتخاب می‌کنید که از یک دسته‌ی مشخص و معلوم می‌باشد.

حال یکی از مصالحی که می‌توانید در طراحی داخلی از آن استفاده کنید آجر است که از قدیم در مصارف مختلف از این متریال استفاده می‌شده است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

سوالات متداول

آیا می توان در طراحی داخلی آجری از آجر نسوز استفاده کرد؟

بهترین نوع آجری که می‌توانید برای دیوار شومینه استفاده کنید آجر نسوز است زیرا مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و دیرتر از دیگر مصالح خراب می‌شود.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بهترین مدل آجر برای استفاده در طراحی داخلی آجری کدام است؟

بهترین مدل آجری که می‌توانید در طراحی داخلی آجری خود از آن استفاده کنید آجر دکوراتیو یا آجر آنتیک می‌باشد که یکی از دلایل محبوبیت این مدل آجر تنوع بالا در رنگ آن می‌باشد که با سلیقه‌ی هر کاربری جور در می‌آید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

طراحی داخلی آجری در چه سبک های طراحی داخلی قابل طراحی و اجراست؟

آجر یکی از معدود مصالحی است که با هر جور سبکی هارمونی و هماهنگی دارد که از سبک کلاسیک گرفته تا سبک‌های مدرن قابل استفاده است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سؤالات خود در زمینه طراحی داخلی آجری را از کارشناسان ما بپرسید

سبک طراحی داخلی آجری در اصفهان

استفاده از آجر در طراحی داخلی ساختمان در اصفهان، یکی از معدود مصالحی است که با هر جور سبکی هارمونی و هماهنگی دارد که از سبک کلاسیک گرفته تا سبک‌های مدرن قابل استفاده است.

اما طراحی داخلی آجری در سبک رستیک بسیار پر کاربرد است چون سبک رستیک برگرفته از طبیعت و روستا می‌باشد که چون آجر از اولین مصالح می‌باشد در این سبک کاربردی است و از طرفی دیگر یک حس گرما و صمیمیت در فضا ایجاد می‌کند و از همین رو نیز محبوبیت بسیاری دارد.

سبک طراحی داخلی آجری در اصفهان

حال بهترین مدل آجری که می‌توانید در طراحی داخلی آجری خود از آن استفاده کنید آجر دکوراتیو یا آجر آنتیک می‌باشد که یکی از دلایل محبوبیت این مدل آجر تنوع بالا در رنگ آن می‌باشد که با سلیقه‌ی هر کاربری جور در می‌آید.

حال اگر بخواهیم بگوییم که در چه مکان‌هایی طراحی داخلی آجری بیشتر کاربرد دارد باید گفت که بیشتر در مکان‌هایی مانند کافی شاپ‌ها، رستوران‌ها (مخصوصا رستوران‌های سنتی)، اداره‌ها و دفاتر، مغازه‌ها و فروشگاه‌ها و حتی منازل در صورتی که سلیقه‌ی شما باشد، استفاده می‌شود.

البته که یکسری تکنیک‌ها و خلاقیت هم می‌توانید به کار ببرید که مثلا یکی از دیوارها را معمولی کار کنید و یکی از دیوارها را برای اینکه فضا را از یکنواختی در بیاورید استفاده کنید یا می‌توانید فقط یکی از فضاهای خود را مانند آشپزخانه، راهرو و یا اگر فضای نشیمن اختصاصی دارید را به صورت تکی از آجر استفاده کنید و حتی در اغلب مواقع در صورت وجود شومینه دیوار پشت شومینه با آجر کار و اجرا می‌شود که بسیار فضای شما را متفاوت و زیبا می‌کند.

حتی در فضاهایی مانند سرویس بهداشتی نیز می‌توانید از طراحی داخلی آجری استفاده کنید که شاید با خود بگویید آجر در معرض رطوبت شوره می‌زند که این حقیقت ندارد و شما زمانی که از آجر ضد شوره استفاده کنید دیگر در برابر رطوبت از بین نمی‌رود و خراب نمی‌شود.

مزایای و معایب طراحی داخلی آجری

مزایا:

 1. عایق در برابر گرما و سرما
 2. قابلیت رنگ‌پذیری و تراش‌های متفاوت
 3. همخوانی با سایر مصالح مانند سنگ
 4. ماندگاری و دوام بالا
 5. تنوع بالا در رنگ (سفید، قهوه‌ای، زرد، نارنجی، قرمز و حتی خاکستری) و ابعاد
 6. تا حدودی می‌توان طرح‌های متفاوت را با آن اجرا کرد
 7. در برابر سفیدک، جلبک و پوسیدگی از خود مقاومت خوبی نشان می‌دهد
 8. مصرف انرژی را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد
 9. مقاومت فشاری بالا

معایب:

 1. به علت وزن بالایی که دارد تا حدودی محدودیت در استفاده ایجاد می‌کند
 2. اگر در استفاده از آن زیاده روی کنید باعث کوچک نشان دادن فضای شما می‌شود
 3. آجرهایی که نسوز هستند و کیفیت بالایی دارند به نسبت قیمت بالایی هم دارند

طراحی داخلی آجری با آجر نسوز در اصفهان

در مطالب بالا ذکر کردیم که اگر می‌خواهید برای دیوار خود از آجر استفاده کنید می‌توانید در صورت داشتن شومینه، دیوار آن را با آجر کار کنید، حال بهترین نوع آجری که می‌توانید برای دیوار شومینه استفاده کنید آجر نسوز است زیرا مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و دیرتر از دیگر مصالح خراب می‌شود.

البته که برای آشپزخانه نیز صدق می‌کند و اگر میخواهید برای آشپزخانه از آجر استفاده کنید برای بین کابینت‌ها مخصوصا دیوار پشت گاز می‌توانید برای پایداری بیشتر مصالح، از آجر نسوز استفاده کنید.

پس در نتیجه شما می‌توانید با خیال راحت از بابت مقاوم بودن و پایداری بالا در عمر آن از آجر نسوز در طراحی داخلی آجری ساختمان خود استفاده کنید.

طراحی داخلی آجری سفید رنگ 

طراحی داخلی آجری با آجر سنتی

شما زمانی که بخواهید یک فضای سنتی خلق کنید، آجر یکی از مصالحی است که اگر از آن استفاده کنید می‌توانید به راحتی به هدف دلخواه خود دست یابید.

مثلا برای یک رستوران سنتی شما اگر حتی یکی دوتا از دیوارهای داخلی را با آجر کار کنید، به همراه وسایلی که استفاده می‌کنید می‌توانید به راحتی یک فضای سنتی، گرم و دلنشین را خلق کنید.

نمونه طراحی داخلی آجری 

انواع آجر در طراحی داخلی آجری

همان‌طور که گفته شد یکی از علت‌های محبوب بودن آجر بالا بودن تنوع آن می‌باشد که با هر سلیقه‌ای جور در می‌آید که در ادامه به چند نمونه از مدل‌های آجر می‌پردازیم.

 1. آجر داخلی دکوراتیو (از معروف‌ترین آجرها برای طراحی داخلی می‌باشد)
 2. آجر داخلی قفقازی
 3. آجر لعابی
 4. آجر ماسه‌ آهکی
 5. آجر ماشینی
 6. آجر نما
 7. آجر نسوز
 8. آجر لفتون
 9. آجر فشاری
 10. آجر چارک

انواع آجر دکوراتیو در طراحی داخلی آجری

 1. آجر واکوب یا آبمال (نمونه‌ی این آجر در گنبد قابوس استفاده شده است)
 2. آجر پیش برد (این آجر در دو نوع تولید می‌شود که یک نمونه‌ی آن سطحش ساده می‌باشد و در نمونه‌ی دیگر سطح آن طرح‌دار می‌باشد)
 3. آجر مهری (این آجر انواع متفاوتی دارد که در شکل‌های لوزی، بادامی، ستاره‌ای و چلیپا تولید می‌شود)
 4. آجرهای قالبی و تراش (این آجرها در انواع اشکال هندسی تولید می‌شوند)
 5. آجر آبساب (این آجر بعد از تراش خوردن در آب خیسانده می‌شود اما مشکلی که دارد این است که بعد از خیس خوردن از مقاومت آن کاسته می‌شود)

لازم به ذکر است که نصب آجر دکوراتیو آسان می‌باشد اما برای زیرسازی و بستر نصب آن باید بسیار دقت داشته باشید زیرا اگر بستر و زیرسازی آن مناسب و به درستی انجام نشود باعث کاهش عمر آجر شما می‌شود.

در ضمن مدل‌هایی از آجرهای دکوراتیو وجود دارد که از وزن سبکی برخوردار هستند که بسته با نیازتان می‌توانید از آن استفاده کنید.

طراحی داخلی آجری سنتی

حال روش نصب آن به این صورت است که جهت نصب ابتدا باید سطح آجر و یا بلوک دیوار را با استفاده از سیمان کاری مسطح نمود، سپس با استفاده از کاردک آجدار مخصوص چسب را پشت محصول بمالید و عمل نصب را با دقت انجام دهید. همیشه هنگامی که آجر را در جای خود می‌فشارید تکان‌های آرامی به آن بدهید تا از بابت نصب اطمینان حاصل فرمایید.

قیمت آجر دکوراتیو

قیمت آجرها با توجه به کیفیت، متریال استفاده شده در آن و مدل آن‌ها متفاوت می‌باشد و هرچقدر کیفیت و مقاومت آن بالاتر باشد بر قیمت آن نیز تاثیر می‌گذارد و قیمت آن افزایش پیدا می‌کند مانند آجرهایی که در نما استفاده می‌شود به دلیل اینکه از مقاومت و پایداری بیشتری برخوردار است از همین رو قیمت آن نیز بیشتر است.

شاید برایتان جالب باشد که حتی رنگ آجر در قیمت آن تاثیر دارد، مثلا آجر سفید نسوز به نسبت آجر نسوز قرمز از قیمت بالاتری برخوردار می‌باشد.

آجر نما در طراحی داخلی آجری

در اجرای آجر نما چند روش وجود دارد که در ادامه به انواع روش‌های نصب و اجرای آجر نما می‌پردازیم:

 1. اجرای آجر نما با دوغاب (هنگام اجرا بستر و سطحی که قرار است آجر بر روی آن نصب و اجرا شود را با بستر می‌پوشانند)
 2. نصب آجر با ملات ماسه سیمان (اجرا به این روش یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها می‌باشد اما کثیف کاری و دور ریزی زیادی دارد اما لازم به ذکر است که یکی از روش‌های ساده به حساب می‌آید)
 3. نصب آجرنما با چسب (نصب آجر به این روش تا حدودی جدیدتر می‌باشد اما در هنگام اجرا با این روش باید دقت زیادی به جرج دهید در غیر این صورت کار به درستی انجام نمی‌شود)
 4. نصب آجر به روش خشک (این نوع نصب یکی از جدیدترین روش‌های نصب آجر می‌باشد که بزرگترین مزیتی که دارد این است که بدون ملات و با استفاده از رول، پیچ و یراق آلات مخصوص نصب می‌شود که همین باعث می‌شود وزن ساختمان پایین بیاید و حتی استحکام آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

نتیجه گیری

یکی از مصالح ساختمانی که امروزه جلوه زیباتری به خود گرفته و علاوه بر ساخت بنا و استفاده در نما، در دکوراسیون داخلی نیز به کار می رود، آجر است.

حال با توجه به انواع مختلف آجر و همچنین روش‌های مختلف نصب آن می‌توانید روش متناسب با ساختمانتان را انتخاب کنید.

لطفا به این مطلب رأی دهید

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

ارتباط از طریق واتساپ

لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

ساعت تماس

با کارشناسان ما تماس بگیرید

031-35123

keyboard_arrow_up
اشتراک گذاری با