بهترین دیزاین و طراحی داخلی اتاق سال 1402 به همراه مدل و عکس

 در این مقاله، درباره‌ی طراحی داخلی اتاق خواب، طراحی داخلی اتاق مهمان، طراحی داخلی اتاق هتل، طراحی داخلی اتاق اداری و نکات مربوط به هر یک از آن‌ها صحبت می‌کنیم.

راهنمای طراحی داخلی اتاق

برای طراحی داخلی اتاق، لازم است به نکات زیادی توجه کرد. در این مقاله، راجع به این مباحث صحبت می‌کنیم:

 • سرویس خواب ها در طراحی داخلی اتاق
 • پرده اتاق خواب
 • دکوراسیون و طراحی داخلی اتاق مهمان
 • ایده هایی برای طراحی داخلی اتاق هتل
 • ایده‌هایی برای طراحی داخلی اتاق اداری
 • تاثیر رنگ ها در دکوراسیون اتاق اداری
 • کاغذ دیواری اتاق خواب

سرویس خواب ها در طراحی داخلی اتاق

سرویس خواب ها از اصلی‌ترین عناصر در طراحی داخلی اتاق خواب هستند که بر روی کیفیت خواب در طول شبانه‌روز و راحتی شما اثرگذار هستند.  نکته بعدی که لازم است در انتخاب سرویس خواب به آن توجه نمود، هماهنگی و سازگاری آن با سبک طراحی داخلی اتاق خواب شما است. به عنوان مثال، اگر در اتاق پذیرایی و آشپزخانه شما از سبک مدرن استفاده شده است، پیشنهاد می‌کنیم که در طراحی سرویس خواب شما نیز از این سبک رعایت گردد.

از دیگر فاکتورهای مهمی که باید در انتخاب سرویس خواب مناسب به آن توجه نمود، اندازه تخت‌خواب و تشک مورد استفاده در اتاق است. تختی که انتخاب می‌کنید باید با در نظر گرفتن اندازه اتاق خواب و همچنین نیاز شما باشد. همچنین، انتخاب تشک با کیفیت و مناسب نیز بسیار اهمیت دارد. انواع تشک‌های زیادی در بازار وجود دارد که در این زمینه می‌توانید با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

تا اینجا در مورد برخی عواملی که لازم است در انتخاب سرویس خواب‌ها به آن‌ها توجه نمود از جمله سبک طراحی داخلی اتاق خواب، اندازه تخت‌خواب و تشک و انتخاب نوع تشک مطالبی بیان کردیم.

دکوراسیون و طراحی داخلی اتاق خواب ساده و ارزان
دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

علاوه بر موارد مطرح شده، باید در انتخاب لوازم تکمیلی مانند پتوها، بالشت‌ها و پوشش روی تخت نیز توجه نمود تا با دیگر عناصر استفاده شده در طراحی اتاق خواب تناسب داشته باشد. همینطور، در انتخاب رنگ‌ها و طرح و الگوهایی که در اتاق خواب استفاده می‌کنید به هماهنگی تمام اجزا با یکدیگر توجه داشته باشید.

نکته مهم

در طراحی داخلی اتاق، علاوه بر در نظر گرفتن اصول طراحی و دکوراسیون داخلی باید به سلیقه و خواست شما نیز توجه گردد تا حس رضایت و آرامش از فضای طراحی شده را داشته باشید. بنابراین، پیش از خرید سرویس خواب به تمام نکات مطرح شده توجه کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.

پرده اتاق خواب

برای طراحی داخلی اتاق با در نظر گرفتن سبک طراحی منزل و ترجیح شخصی خود، می‌توانید پرده‌ی مناسبی برای اتاق خواب انتخاب و خرید کنید. نکته دیگر اینکه، انتخاب پرده‌ی اتاق خواب باید با در نظر گرفتن فضای موجود در آن انجام شود. در واقع، خرید پرده برای اتاق‌هایی که بزرگ هستند با پرده‌ای که برای اتاق‌های کوچک استفاده می‌شود، متفاوت خواهد بود.

در انتخاب و خرید پرده، علاوه بر اینکه به زیبایی آن توجه می‌کنید باید به تناسب و هماهنگی پرده با دیگر لوازم موجود در اتاق نیز توجه داشته باشید.

نکته بعدی، توجه به جنس پرده است. انتخاب جنس پرده نیز باید با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون و میزان راحتی شما در اتاق، انتخاب گردد. در صورتی که پنجره اتاق خواب در دید خانه‌های رو به رویی باشد، بهتر است از پرده‌هایی که ضخیم‌تر هستند استفاده کنید و از پرده‌های ظریف و نازک مثل پرده‌ی حریر استفاده نکنید تا از حریم خصوصی شما مراقبت شود. اگر خواستید از پرده حریر استفاده کنید، می‌توانید از ترکیب پرده حریر با سایر پارچه‌ها استفاده نمایید تا حریم خصوصی شما در اتاق حفظ گردد.

طراحی داخلی اتاق خواب کوچک‬
طراحی اتاق خواب کوچک‬

کاغذ دیواری اتاق خواب

انتخاب کاغذ دیواری مناسب جهت طراحی داخلی اتاق خواب، ممکن است تا حدی دشوار باشد، چون کاغذ دیواری از تنوع بسیار زیادی در طرح و الگوها برخوردار است و این موضوع انتخاب را سخت می‌کند. در این بخش، مهم‌ترین نکاتی که لازم است در انتخاب کاغذ دیواری مناسب به آن‌ها توجه کرد را بیان می‌کنیم.

در انتخاب کاغذ دیواری برای طراحی داخلی اتاق خواب، لازم است به موارد متعددی مانند رنگ مناسب توجه کرد. از رنگ‌های تیره و شدید در اتاق خواب استفاده نکنید چون این رنگ‌ها برای آرامش شما اثر منفی دارند. استفاده از رنگ‌های ملایم و آرامش بخش مناسب‌تر است.

در انتخاب طرح و نقش و الگوهای کاغذ دیواری دقت زیادی داشته باشید و به تناسب داشتن طرح‌ها با سبک دکوراسیون توجه کنید. اگر دوست دارید یک فضای آرام داشته باشید، بهتر است از طرح‌ و نقش‌های ساده استفاده کنید. در میان طرح‌های گوناگون کاغذ دیواری، بعضی از طرح‌ها به شکلی هستند که می‌توان از آن‌ها برای بزرگ نشان دادن اتاق و پوشش دادن نقص‌های موجود در اتاق استفاده کرد.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون و طراحی داخلی اتاق مهمان

در طراحی داخلی اتاق مهمان ابتدا تخت‌خواب، کمد لباس و کشوهای (دراور) مناسب را در اتاق به روش درست بچینید. چنانچه اتاق خواب بزرگ است، استفاده از دو تخت‌خواب جداگانه در اتاق بسیار مناسب است. همینطور، می‌توانید برای طراحی داخلی اتاق مهمان از تخت‌خواب دو نفره نیز استفاده کنید.

در صورتی که اتاق شما از فضای کم و محدودی برخوردار است، این امکان را دارید که از تخت تاشو برای بهینه‌سازی فضای اتاق بهره ببرید. استفاده از مبل تختخواب شو نیز برای این اتاق‌ها بسیار مناسب و کاربردی است. با وجود این تخت‌ها یا مبل‌های تختخواب شو مهمان شما فضای بیشتری برای استفاده کردن از اتاق در طول شبانه‌روز خواهد داشت.

وجود پتوی اضافه در فضای داخلی اتاق مهمان، بسیار مهم است. بهترین جایی که می‌توان پتو را برای دسترسی راحت‌تر مهمان آنجا قرار داد روی صندلی یا تخت‌خواب است.  قرار دادن آب در اتاق خواب مهمان یکی دیگر از نکاتی است که لازم است به آن توجه نمود. یک پارچ و لیوان یا بطری آب بر روی میز یا پاتختی اتاق قرار دهید تا مهمان مجبور نباشد نصفه شب به دنبال آب برای نوشیدن باشد.

در طراحی داخلی اتاق مهمان، استفاده از ساعت دیواری یکی از مهمترین لوازمی است که باید در داخل اتاق وجود داشته باشد و همچنین بر روی بخش مناسبی از دیوار که به راحتی در دید مهمان باشد، نصب شود.

استفاده از آباژور یا چراغ خواب در طراحی داخلی اتاق مهمان یکی دیگر از لوازم کاربردی است که بهتر است در اتاق مهمان وجود داشته باشد.

طراحی داخلی اتاق خواب مدرن و شیک
اتاق خواب مدرن و شیک

ایده هایی برای طراحی داخلی اتاق هتل

طراحی داخلی اتاق هتل باید از دکوراسیونی شیک و زیبا برخوردار باشد. همینطور دارای فضای آرامش‌بخش و دلنشین باشد تا افرادی که از اتاق استفاده می‌کنند از انتخاب هتل شما احساس رضایت کنند.  در اینجا به بعضی از ایده‌ها برای طراحی داخلی اتاق هتل اشاره می‌کنیم:

 • از رنگ‌های مناسب برای طراحی داخلی اتاق هتل استفاده کنید. استفاده از رنگ مناسب برای طراحی داخلی اتاق بسیار مهم است و پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌هایی متضاد یا مکمل هم هستند برای ایجاد تناسب در دکوراسیون استفاده کنید.
 • نورپردازی صحیح و مناسب برای فراهم کردن محیط زیبا، روشن و دلپذیر در اتاق هتل مهم است. برای این کار می‌توان از لوسترها، چراغ‌های قابل نصب بر روی دیوار یا چراغ‌های آویز استفاده نمود. نورپردازی مخفی یکی از ایده‌های مناسب برای ایجاد جذابیت و زیبایی بیشتر در اتاق هتل است. به طور مثال، می‌توان از نورپردازی در کنار تابلوها استفاده کرد.
 • استفاده از تابلوهای زیبا و هنری، یک از روش‌های موثر برای زیباسازی فضای اتاق است. همچنین، می‌توانید از گل‌ها و گیاهان زیبا و طبیعی یا شمع‌های تزیینی برای طراحی داخلی اتاق هتل استفاده کنید.
 • استفاده از طرح‌های زیبا و جذاب بر روی دیوار و کفپوش برای خلق محیطی منحصر به فرد و شیک
 • استفاده از مبل مناسب با سبک کلی دکوراسیون
 • استفاده از تجهیزات الکترونیکی همچون تلویزیون و سیستم صوتی و سیستم کنترل دما
 • استفاده از پرده در طراحی داخلی اتاق هتل، به عنوان یک وسیله کاربردی و تزیینی مهم است.
عکس طراحی داخلی
عکس طراحی داخلی

سؤالات خود در زمینه طراحی داخلی اتاق را از کارشناسان ما بپرسید

 ایده‌هایی برای طراحی داخلی اتاق اداری

طراحی داخلی اتاق اداری، باید به گونه‌ای باشد که کارکنان شما تمام 8 ساعت کاری را با لذت سپری کنند و آن‌ها را ترغیب به انجام کار روزانه‌ خود کند. در حقیقت، طراحی داخلی اتاق باید به حدی دلنشین باشد که  کارکنان تمام ساعت کاری را با میل به انجام کار مشغول باشند. در این بخش، ایده‌هایی برای طراحی اتاق اداری شما به اشتراک می‌گذاریم.

طراحی داخلی اتاق اداری بدون دیوار: به طور مثال، اگر می‌خواهید دیواری بین اتاق‌ها وجود نداشته باشد، می‌توانید از سبک مدرن برای این کار استفاده کنید. با این کار زیبایی فضا بیشتر می‌شود و هم می‌توانید نظارت بهتری بر روی کارکنان خود داشته باشید. علاوه بر این، زیبایی چنین فضایی بر روحیه و انگیزه کارکنان نیز تاثیر مثبت دارد. هزینه طراحی و ساخت این فضا زیاد نیست، چون یکی از عناصر پر هزینه یعنی ساخت دیوار و مصالح مورد نیاز برای ساخت آن حذف می‌شود. همچنین در صورت لزوم، می‌توانید به راحتی تغییرات مورد نظر خود را انجام دهید.

دکوراسیون اتاق اداری شیک: طراحی اتاق کار باید به شکلی باشد که در شما یا کارمندان‌ ایجاد انگیزه و آرامش کند. فضای اتاق نباید به صورتی باشد که مدام به فکر راحت شدن از آنجا باشید. همچنین، دکوراسیون اتاق اداری باید به روز و کاربردی طراحی شود و از امکانات و تجهیزات مناسب برای شما  و کارمندان برخوردار باشد. این عوامل بر راندمان کار بسیار تاثیرگذار است.

دکوراسیون و طراحی داخلی اتاق کار
دکوراسیون و طراحی داخلی اتاق کار

نورپردازی اتاق اداری

نورپردازی صحیح و درست در طراحی داخلی تمام فضاها از جمله فضای اداری بسیار با اهمیت است. برای انتخاب نوع و تجهیزات نورپردازی، لازم است به  کلیت دکوراسیون اتاق توجه نمایید. به عنوان مثال، اگر طراحی داخلی اتاق اداری رنگ کرم یا نزدیک به قهوه‌ای دارد، می‌توان از چراغ‌هایی که پایه‌های فلزی یا چوبی نزدیک به این رنگ دارند، استفاده کرد.

استفاده از گل و گیاه برای طراحی داخلی اتاق اداری: استفاده از گل و گیاه در اتاق، برای جلوگیری از خستگی و بی‌حوصلگی موثر است و حتی موجب حس شادی در فضای کاری می‌گردد.  همچنین، وجود گیاه در اتاق کاری علاوه بر ایجاد زیبایی در فضا موجب پاکیزگی هوا نیز می‌شوند. از دیگر مزیت‌های استفاده از گل و گیاه در فضای کاری، کم شدن استرس و افزایش توجه و تمرکز است.

استفاده از رنگ مناسب برای طراحی داخلی اتاق اداری: در استفاده از رنگ برای طراحی اتاق به هماهنگی اجزای مورد استفاده با هم در اتاق و روانشناسی رنگ توجه کنید. چون هر رنگی ویژگی‌های خاص خود را دارد و  اثرات متفاوتی بر حالات و روحیه اشخاص می‌گذارد.

ارگونومی در طراحی داخلی اتاق اداری:  از محصولات ارگونومیک برای پیشگیری از به وجود آمدن درد و آسیب جسمی و داشتن راحتی در حین انجام کار استفاده می‌گردد. به کارگیری این محصولات در اتاق اداری‌ کمک زیادی به حفظ تندرستی و سلامت شما و کارکنان و نیز افزایش بهره‌وری می‌کند. به طور مثال،  استفاده از موس و صفحه کلیدی که از طراحی ارگونومیک برخوردار هستند، در کاهش فشار بر روی مفاصل ساعد و مچ دست و پیشگیری از درد موثر هستند.

دکوراسیون و طراحی داخلی اتاق اداری
دکوراسیون و طراحی داخلی اتاق اداری

تاثیر رنگ ها در دکوراسیون اتاق اداری

انواع طیف رنگی سبز و زرد بخاطر تاثیرات مثبتی که در کاهش استرس، افزایش انرژی و توجه و تمرکز دارند، از رنگ‌های پر استفاده و کاربرد در دکوراسیون اتاق اداری هستند. ترکیب رنگ سبز با رنگ زرد یکی از رنگ‌های کاربردی برای استفاده در فضای اتاق کار است. رنگ زرد،  علاوه بر داشتن ویژگی جلب توجه، موجب ایجاد شادی و نشاط نیز می‌گردد. اما استفاده از رنگ زرد براق، برای فضاهای اداری مناسب نیست چون امکان دارد موجب پرت شدن حواس و حتی بروز استرس و اضطراب شود.

دکوراسیون اتاق اداری
دکوراسیون اتاق اداری

سوالات متداول

آیا اتاق های اداری نیازی به طراحی داخلی دارند؟

طراحی داخلی اتاق اداری باید به گونه ای باشد که کارکنان تمام 8 ساعت کاری را با حس خوب و لذت سپری کنند و آنها را ترغیب به انجام کار روزانه خود کند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی اتاق در چیست؟

طراحی داخلی به مدل، رنگ و نوع وسایل داخل اتاق می‌پردازد در حالی که دکوراسیون داخلی بیشتر مربوط به نحوه چیدمان وسایل داخل اتاق است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مهمترین المان هایی که باید در طراحی داخلی اتاق خواب در نظر گرفت کدام است؟

از عواملی که باعث آرامش افراد در اتاق خواب می‌شود می‌توان به نوع سرویس خواب، پرده‌ها، کاغذ دیواری، نورپردازی و رنگ مورد استفاده در اتاق اشاره کرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

لطفا به این مطلب رأی دهید

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

ارتباط از طریق واتساپ

لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

ساعت تماس

با کارشناسان ما تماس بگیرید

031-35123

keyboard_arrow_up
اشتراک گذاری با