بهترین طراحی داخلی مدرن اصفهان سال 1402

طراحی داخلی مدرن اصفهان چیست؟

طراحی داخلی مدرن اصفهان یکی از شناخته شده‌ترین سبک‌ها در طراحی داخلی ساختمان است که در قرن میلادی فعلی ظهور پیدا کرده است. بسیاری از مردم طراحی مدرن و معاصر را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. البته قابل کتمان نیست که طراحی مدرن شباهت بسیار زیادی با طراحی معاصر دارد اما این دو سبک طراحی از یکدیگر متمایز هستند. با وجود اینکه طراحی داخلی معاصر همیشه در حال تکامل بوده و سبک‌های جدیدی را منعکس می‌کند، طراحی داخلی مدرن به روندی اشاره دارد که در اواخر قرن بیستم پدیدار شده است.

سوالات متداول

پلان ساختمان در طراحی داخلی مدرن بهتر است چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در طراحی مدرن بهتر است فضاهای نامرتب داشته باشید. این فضاها معمولاً با پلان‌های طبقه باز مشخص می‌شوند و موانع بین اتاق‌ها را نابود می‌سازند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در طراحی داخلی مدرن از چه نوع ترکیب رنگ هایی استفاده می شود؟

پالت رنگی که در این طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولاً از رنگ گرم، خنثی و خاکی برگرفته شده و ترجیحاً بهتر است تک رنگ باشد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

در طراحی داخلی مدرن اسفهان از چه نوع مصالحی می توان استفاده کرد؟

از آنجایی که در سبک مدرن می توان از ایده های جدید و مصالح به روز استفاده کرد، انواع مصالح طبیعی مانند چوب، آجر و … در این نوع طراحی کاربرد دارد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سؤالات خود در زمینه طراحی داخلی مدرن را از کارشناسان ما بپرسید

طراحی داخلی معاصر در طول زمان دچار تغییرات زیادی می‌شود اما طراحی مدرن از یک قالب نسبتاً سخت پیروی می‌کند. این قالب شباهت های زیادی با سبک های طراحی اسکاندیناوی و مینیمالیستی دارد. به عبارت بهتر طراحی داخلی مدرن را می توان از طریق مبلمان با فرم و عملکرد ساده یا استفاده مواد طبیعی مانند چوب، چرم، شیشه و سنگ و پالت رنگی گرم و خنثی مشخص کرد. تمرکز اصلی در طراحی داخلی مدرن روی سادگی عملکرد و خطوط تمیز است.

طراحی داخلی مدرن اصفهان

تاریخچه طراحی داخلی مدرن و تاثیرات آن

بد نیست در مورد تاریخچه طراحی داخلی مدرن اصفهان هم نکاتی را خدمت شما بیان کنیم. سبک مدرن از عصر ماشین کاری آغاز شده است که به نیمه اول قرن بیستم بر می‌گردد. سبک مدرن در حقیقت پس از جنبش آرت دکو در جهان پدیدار شد و هدف آن ساده کردن طراحی داخلی و الهام گرفتن از معماری آلمانی و اسکاندیناویایی می‌باشد. در این سبک همانگونه که گفتیم فرم پیرو عملکرد است. به طور کلی دو عنصر بسیار مهم در تاریخچه طراحی داخلی مدرن اثرگذار بوده‌اند که آنها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • معماری و طراحی آلمان و اسکاندیناوی: یکی از مهمترین مکاتب معماری که تاثیر مستقیمی بر سبک مدرن داشته است، معماری و طراحی آلمان و اسکاندیناوی می‌باشد. این مدل معماری که به عنوان باهاوس شناخته می‌شود روی هنر تزیینی و معماری با عملکرد تاکید بسیار زیادی دارد.
 • هنر مدرن: جنبش هنر مدرن یکی از مهم‌ترین عوامل تاریخی ظهور و بروز طراحی داخلی مدرن بوده است. این جنبش بیشتر در پاسخ به طراحی‌های ماکسیمالیستی پدید آمده است. در حقیقت هنر مدرن به دنبال آن بود که ثابت کند فرم باید از عملکرد پیروی کند. در حقیقت هنر مدرن چیزی را در جهان اثبات کرد که الهام بخش فضای داخلی مدرن در حال حاضر باشد. البته نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد که از سال ۱۹۲۰ تا ۱۹۵۰ تغییرات مهمی مثل فناوری‌های جدید، صنعتی شدن جهان و دسترسی آسان به مصالح ساختمانی تاثیرات عجیبی بر معماری مدرن داشته است.

نمونه کار طراحی داخلی مدرن اصفهان

طراحی داخلی مدرن اصفهان از چه عناصری تشکیل شده است؟

طراحی داخلی مدرن اصفهان دارای سه عنصر اصلی است. برای افرادی که می‌خواهند این طراحی را در ساختمان خود اجرا کنند، آشنایی با این عناصر لازم می‌باشد. عناصر این طراحی داخلی را با هم مرور می‌کنیم:

 • فرم ساده متمرکز بر عملکرد: خوب است بدانید که در طراحی مدرن، فرم باید از عملکرد پیروی کند. یکی از ویژگی‌های مهم سبک مدرن نحوه چیدمان مبلمان در آن است که با قطعات افقی کم و خطوط تمیز مشخص می‌گردد. مبلمان طراحی مدرن معمولاً از مواد طبیعی مانند چوب یا چرم ساخته می شوند.
 • مواد طبیعی و پالت رنگ خاکی: در طراحی داخلی مدرن موادی مانند چوب طبیعی، چرم و فلزات تاثیر بسیار زیادی از خود به جا می‌گذارند. پالت رنگی که در این طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولاً از رنگ گرم، خنثی و خاکی برگرفته شده و ترجیحاً بهتر است تک رنگ باشد.
 • فضا و نور: در طراحی مدرن بهتر است فضاهای نامرتب داشته باشید. این فضاها معمولاً با پلان‌های طبقه باز مشخص می‌شوند و موانع بین اتاق‌ها را نابود می‌سازند. اگر طراحی مدرن به درستی اجرا گردد نور طبیعی بخش عمده نور مورد نیاز ساختمان را تامین خواهد کرد.

دانلود عکس طراحی داخلی مدرن اصفهان

نمونه‌هایی از طراحی داخلی مدرن اصفهان

اولین چیزی که باید در مورد آن صحبت کنیم این است که طراحی داخلی مدرن اصفهان طیف وسیعی می‌باشد که نمی‌توان آن را فقط یک سبک تعیین کننده دانست. طراحی مدرن به طور همزمان چندین طرح مختلف را در بر می‌گیرد. در یک طرف این طیف شما با روح پشت طراحی مدرن مواجه می‌شوید که در حقیقت ایده طراحی برای جذابیت انبوه را به نفع طرح های مینیمالیستی‌تر و واضح‌تر رد می کند. در طرف مقابل نیز طرح‌هایی را مشاهده خواهید کرد که از رنگ‌های جسورانه‌تر کمک می‌گیرند. به هر ترتیب می‌توانیم نمونه‌های زیر را برای طراحی داخلی مدرن مثال بزنیم:

 • پلان طبقه باز: در این طراحی یک فضای جدید در کنار آشپزخانه و اتاق نشیمن ایجاد می‌شود.در این فضای جدید امکان نشستن و مکالمه فراهم می‌شود و مدرنیته را بهتر احساس خواهید کرد.
 • آشپزخانه مدرن: با داشتن یک آشپزخانه مدرن شما می‌توانید بسیاری از ایده‌های خودتان را در طراحی داخلی ساختمان اجرا کنید. مدل آشپزخانه‌ها و کابینت‌ها با خطوط تمیز طراحی می‌شوند و پیشخوان بدون هیچگونه لبه تزیینی یا برجسته طراحی می‌گردد.
 • استفاده از تک رنگ: یکی از ویژگی‌های مهم طراحی فضاهای مدرن استفاده از تک رنگ در آنها است. در طراحی داخلی معمولاً مبلمان‌ها را در یک خط تمیز در سراسر فضا کنار هم قرار می‌دهند و از یک رنگ تک رنگ برای جلب نظر مهمانان استفاده می‌کنند.
 • اتاق نشیمن مدرن: معمولا در طراحی داخلی مدرن اتاق نشیمن را با کمک ایده‌های مینیمالیستی طراحی می‌کنند. این اتاق نشیمن مینیمالیستی از وسایل بسیار کم استفاده می کند. طرح رنگ آن را بسیار ساده در نظر می‌گیرند و یک شکل تکراری را به عنوان تنها عنصر طراحی حفظ می کنند.
 • قفسه توکار: یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های طراحی داخلی مدرن استفاده از قفسه‌های توکار در آن می‌باشد. این طراحی نشان می‌دهد که چگونه می توان وسایل شخصی مانند ظروف سفالی یا کلکسیونی را به نمایش گذاشت، بدون اینکه اتاق را به هم ریخت. این قفسه‌های تعبیه‌شده برای نشان دادن محتویاتشان از داخل روشن می‌شوند، در حالی مسیری را دنبال می‌کنند که در جاهای دیگر اتاق دیده می‌شود.

بهترین طراحی داخلی مدرن اصفهان

مزایای استفاده از طراحی داخلی مدرن اصفهان

استفاده از طراحی داخلی مدرن اصفهان مزیت‌های متعددی می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد. در مورد مزایای این سبک از طراحی، نکات بیشتری را خدمت شما بیان خواهیم کرد:

 • بهینه سازی: یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از طراحی مدرن بهینه‌سازی فضا است. در این طراحی شما سعی می‌کنید از فضای داخلی و خارجی خودتان با توجه به مقررات و استانداردهای شهرداری بیشترین استفاده را داشته باشید. البته این نکته را فراموش نکنید که در بهینه سازی کیفیت هیچگاه فراموش نمی‌شود و استفاده از حداکثر فضا با رعایت نکات کیفی انجام می‌پذیرد.
 • تعادل: طراحی مدرن سعی دارد بین کاربرد یک طراحی و زیبایی آن تعادل برقرار کند. اگر بسیاری از خانه‌های مدرن را نگاه کنید متوجه خواهید شد که در آنها نماهای بزرگی وجود دارد که از عناصری مثل سنگ و شیشه برای جذاب‌تر کردن آنها کمک گرفته شده است. در خانه‌هایی که طراحی مدرن دارند تلاش بر این است که سادگی در عین جذابیت حفظ شود.
 • سازگار با محیط زیست: یکی از مسائلی که در مدرنیته روی آن تاکید زیادی وجود دارد، حفظ محیط زیست می‌باشد. در طراحی مدرن ساختمان‌ها نیز این نکته مورد نظر قرار گرفته و تلاش شده است تا انرژی بازیافتی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد و ساخت المان‌ها سازگار با محیط زیست انجام شود.
 • انعطاف پذیری: در طراحی داخلی مدرن اصفهان تلاش بر این است که فضاها شکل و کاربردهای مختلف داشته باشند. در فضای ساختمان‌ها انعطاف پذیری وجود دارد که کمک می‌کند هر زمان شما بخواهید تغییرات خودتان را با کمترین هزینه اعمال کنید.

تمام مزایا و نکاتی که در این مطلب برای طراحی داخلی مدرن اصفهان عنوان کردیم زمانی اتفاق می‌افتد که شما این کار را اصولی دنبال کنید. یعنی در حقیقت کار را به کاردان بسپارید و از تکنسین‌های متخصص برای طراحی داخلی منزل خود کمک بگیرید.

طراحی ماکسیمالیست در طراحی داخلی مدرن اصفهان

لطفا به این مطلب رأی دهید

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

ارتباط از طریق واتساپ

لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید

ساعت تماس

با کارشناسان ما تماس بگیرید

031-35123

keyboard_arrow_up
اشتراک گذاری با